koniec wakacji

24 sierpień, 2017 20:48 Zostaw komentarz

Zbliża się wrzesień, kres wakacji. Mam nadzieję, że dotychczas znajdowali Państwo wśród wpisów na blogu interesujące Was materiały, a ich lektura była przyjemna i pożyteczna. Bardzo dziękuję wszystkim Gościom, szczególnie powracającym na stronę i wspierającym mnie “polubkami” (spróbujmy zamiast “lajków”) na Fb. Sympatyków fanpejdża (na razie nie mam pomysłu) 🙂 uzbierało się ponad 470 osób. Cieszę się ogromnie, zwłaszcza że serwisem zainteresowało się wielu Nauczycieli, Polonistów i Historyków. Wsparli mnie, oczywiście, Rodzice i dawni / obecni Uczniowie. 

Mam nadzieję, że wraz z początkiem roku szkolnego przybywać tu będzie młodzieży szukającej wartościowych omówień, które zachęcą… tak, tak: zachęcą do czytania lektur, ale także pozostałych tekstów klasyki literatury. Jednym z celów prowadzenia bloga jest wskazanie uczniom drogi do wartościowych dzieł, także do klasyki kinematografii, zwłaszcza że od pewnego czasu w trakcie egzaminów ustnych i w egzaminacyjnych pracach pisemnych zdający mogą powoływać się na film.

Nie chcę pisać streszczeń, bryków, omówień w pigułce.  Zauważyłem nawet wśród moich podopiecznych zniechęcenie chodzeniem na skróty. Trzeba bardzo dobrej pamięci, koncentracji i wyobraźni, żeby tak skondensowane wiadomości nie pomieszały się, nie pogubiły. Zresztą, nie tędy droga. Gdzieś w Internecie przeczytałem radę: zobacz, że w wielkich domach są ogromne biblioteki – to nie jest przypadek. 

Trzeba nauczyć się czytać, dobrze, krytycznie, uważnie, szybko. Do tego potrzebna jest szkoła. Na mojej stronie firmowej Sztuka Słowa od ponad dziesięciu lat znajduje się cytat z arcyważnej i arcymądrej powieści Umberto Eco “Imię róży”: “Księgi nie są po to, by w nie wierzyć, lecz by poddawać je badaniu”. 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych kontaktem ze mną do pisania. Z przyjemnością odpowiem. Internet sprawia, że lekcji, konsultacji udzielać można skutecznie na odległość. 

Na zajęcia w nowym roku szkolnym już zaczęli zgłaszać się chętni. Informuję uprzejmie, że Ci, którzy wcześniej zdecydują się na regularne zajęcia rozwijające, wspierające, przygotowujące do egzaminów w tzw. realu, wybierać będą z większego zbioru wolnych terminów. Obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy. 

Zainteresowanych zachęcam jeszcze do odwiedzenia  strony: Sztuka Słowa, gdzie znajduje się więcej informacji o moich kompetencjach oraz podpisane imieniem i nazwiskiem referencje. 

Pozdrawiam, kłaniam się uprzejmie,

Tomasz Filipowicz 

 

Jeśli masz ochotę wesprzeć finansowo działanie tego serwisu, przyczynić się do jego rozwoju, możesz dokonać wpłaty/przelewu na konto firmy: Sztuka Słowa PL, Tomasz Filipowicz.

Nr: 15 2490 0005 0000 4500 8617 6460 

Tytułem: SERWIS EDUKACYJNY 

Kategoria:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *