Aktualności

Czarnogóra – garść atrakcji i wspomnień z wakacji – fotki i plotki

22 czerwiec, 2019 17:27PRZEŁOM RZEKI TARY 

Po wyświetleniu całego artykułu można kliknąć poszczególne zdjęcia, by je powiększyć.

Strona poświęcona jest literaturze i filmowi, ale korzystam z faktu, że zbudowałem ją, pełnię tu rolę gospodarza, więc mogę pozwolić sobie na spełnianie kaprysów. Wpis ze zdjęciami z Kos też cieszy się popularnością. W zeszłym roku odwiedziłem Kretę, ale żeby nie męczyć Was znów Grecją, nie dzieliłem się obrazami z tamtej podróży. Kilka dni temu wróciłem z Czarnogóry, skąd zrobiłem sobie jednodniowy wypad do Albanii. Zaczęły się wakacje. Czas na lżejszy temat. 
Czytaj dalej

Podziękowanie

27 listopad, 2017 12:11

 

 MÓGŁBYM UMIEŚCIĆ FOTKĘ W STYLU "SZCZĘŚLIWY CZŁOWIEK SUKCESU", ALE TO CHYBA NIE W MOIM STYLU. NA PRZYRODĘ GRECJI KAŻDY NATOMIAST POPATRZY Z PRZYJEMNOŚCIĄ 

Szanowni Państwo,

czas najwyższy podziękować Wam za obecność, odwiedziny, poświęconą uwagę, życzliwe przyjęcie i przenoszenie dalej wiadomości o istnieniu tej bazy wiedzy. Wiem, że codziennie stajecie przed możliwościami odwiedzenia dziesiątek stron z trudno policzalnego zbioru www, blogów, witryn, portali, których liczba wyraża się w milionach. A jednak często wyróżniacie swoim zainteresowaniem właśnie to miejsce, sprawiając autorowi ogromną radość. 
Czytaj dalej

Kos – kilka obiecanych fotek z wakacji – to już naprawdę koniec

31 sierpień, 2017 12:01Grecja mogłaby być moją drugą ojczyzną. Jeśli kiedykolwiek będę mógł pracować zdalnie, na odległość, chętnie zamieszkam właśnie tam, może na Peloponezie, może na Skopelos, na Rodos. Kreta też byłaby OK. :-) Uwielbiam wyjeżdżać latem do Grecji. Odpowiada mi tam spokojny rytm życia. Uważam, że jej mieszkańcy są nam bliscy kulturowo. Ich przeszłość jest fantastyczna. Wszędzie ślady żłobka i przedszkola cywilizacji Zachodu: miejsc kultu bogów i początków filozofii, literatury, sportu, architektury. Oglądać można twierdze weneckie i zamki krzyżowców, meczety - pozostałości po tureckim panowaniu, rzymskie mozaiki, odwiedzać skłaniające do zadumy klasztory i cerkwie prawosławne, chłonąc ducha kultury bizantyjskiej.  Trudno cierpieć na nudę.
Czytaj dalej

koniec wakacji

24 sierpień, 2017 20:48Zbliża się wrzesień, kres wakacji. Mam nadzieję, że dotychczas znajdowali Państwo wśród wpisów na blogu interesujące Was materiały, a ich lektura była przyjemna i pożyteczna. Bardzo dziękuję wszystkim Gościom, szczególnie powracającym na stronę i wspierającym mnie "polubkami" (spróbujmy zamiast "lajków") na Fb. Sympatyków fanpejdża (na razie nie mam pomysłu) :-) uzbierało się ponad 470 osób. Cieszę się ogromnie, zwłaszcza że serwisem zainteresowało się wielu Nauczycieli, Polonistów i Historyków. Wsparli mnie, oczywiście, Rodzice i dawni / obecni Uczniowie. 
Czytaj dalej

Pierwsze podsumowania – plany na przyszłość

30 lipiec, 2017 21:49

 Nad blogiem pracuję porządnie od pierwszych dni czerwca. Czas na małe podsumowanie, zwłaszcza że wypada nam akurat półmetek wakacji. Od początku nie mam sprecyzowanej koncepcji. Chcę, żeby serwis rozwijał się jak blog, stopniowo, płynnie, w oparciu o reakcje Czytelników, Wasze oceny wyrażające się choćby lajkami na Facebooku, liczbą odsłon i udostępnień oraz komentarzami. 


Czytaj dalej

nagrody za udział w życiu bloga

24 maj, 2017 8:30

Jedna z najczęściej wymienianych pozycji wśród "najśmieszniejszych książek świata". Bawi, wywołuje głośny śmiech, poprawia nastrój w najsmutniejszych chwilach.

Zapraszam do udziału w życiu bloga, do zamieszczania komentarzy, do uczestniczenia w dyskusjach i sporach. Serwis zaczyna powoli się rozwijać. Dla zachęty postanowiłem rozdać jako upominki książki i filmy.
Czytaj dalej

cierpliwości :-)

20 kwiecień, 2017 11:09

Uprzejmie informuję, że strona znajduje się w początkowym okresie tworzenia. Trwają intensywne przygotowania do matur, zbliża się koniec roku szkolnego i w związku z tym trudno znaleźć chwilę na rozbudowanie bazy wiedzy. 

Strona zaplanowana jest jako zbiór obszernych artykułów na temat literatury, filmu i historii. Będzie to źródło przeznaczone dla uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli, ale również miejsce publikacji tekstów skierowanych do pasjonatów wyżej wymienionych  dziedzin. 


Zapraszam do udziału w życiu strony - bloga. Zachęcam do komentowania i udostępniania wpisów na Facebooku. Osoby najbardziej zaangażowane w rozwój tego serwisu uhonoruję nagrodami. 


Proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości. Wkrótce liczba artykułów usatysfakcjonuje najbardziej dociekliwych poszukiwaczy wiedzy.  Jeśli masz ochotę wesprzeć finansowo działanie tego serwisu, przyczynić się do jego rozwoju, możesz dokonać wpłaty/przelewu na konto firmy: Sztuka Słowa PL, Tomasz Filipowicz.

Nr: 15 2490 0005 0000 4500 8617 6460 

Tytułem: SERWIS EDUKACYJNY